ВІДКРИТИЙ УРОК З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Тема. Осінь така мила … Створення образу дівчини – осені за віршем
П.Тичини «Осінь така мила».
Мета. Удосконалювати
вміння учнів малювати людей в русі фарбами
, передавати пропорційне співвідношення частин тіла . Розвивати творчість ,
фантазію та вміння передавати колорит
осені в малюнку. Виховувати естетичні смаки , охайність.
Обладнання. Таблиця, малюнки (зразки дитячих робіт), репродукція картини
І Левітана « Золота осінь» , ілюстрації, фотографії з осіннім пейзажем.
Хід уроку
Клас прикрашений осінніми
листочками , гілочками калини та горобини.
1.
Організаційна частина .
2.
Актуалізація опорних знань .
3.
Повідомлення теми і мети
уроку.
На попередньому уроці ми з
вами малювали… А кого будемо малювати сьогодні я не скажу прямо . Вам самим треба здогадатись
, а я лише трошки підкажу.
1). Відгадування загадки.
Вчитель під музику читає вірш.
Вона нарядилась
В дороге намисто,
Золоте волосся
Розплела над містом.
Кольорові фарби
Вийняла з кишені
І усе малює
Жовтим по зеленім.
Здогадатись можна
В парку по деревах:
Є червона фарба
В неї і рожева.
Ще й відтінків різних
Безліч вона має.
Що ж то за красуня
Хто з вас відгадає?
3. Повідомлення теми і мети уроку.
- Так , це, звісно, відома
чарівниця – красуня–осінь, яка неквапливо мандрує землею і помахом руки змінює
все довкола. Вона перетворила ліси, парки і сквери у казковий барвистий букет.
Клен подарував до букета оранжеві зорі своїх листочків. Горобина прикрасила його
червоними гронами ягід і золотавими листочками – рибками . Немов золоті монетки
, засяяли сліпучі багряні ліхтарики тремтливого
листочка на осиці.
Отже, як ви вже всі здогадалися, що на
сьогоднішньому уроці ми будемо малювати осінь , але осінь незвичайну,
розвиваючи свою фантазію та вміння передавати колорит осені на малюнку.
4. Робота над темою уроку.
1)Бесіда.
- Коли до нас при ходить осінь за календарем ?
( Після літа )
- Яка буває осінь? (Пізня ,рання , золота)
- Яка вам найбільше подобається ?
- А звідки в осені стільки золота ?
2)Слухання легенди.
За народним переказом Осінь – старша дочка
Сонця . Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою
року. Посилаючи Осінь на Землю , Сонце сказало їй: « Забирай все моє багтство.
Я віддам все своє золото. Будь щедрою, і люди любитимуть тебе.»
-
Чи виконує Осінь накази
Сонця?
Учень Коли
вона заходить в сад –
Наллється
соком виноград,
Чудові
яблука ранет
Солодкі
стануть , наче мед.
Як помандрує по гаях
З
чарівним пензлем у руках-
Все розмалює на путі ,
Берези стануть золоті
І
ми її уклінно просимо
Всі: Заходь у гості , щедра Осіне !
( Заходить Осінь)
-
Гляньте , діти: щедра красуня завітала до нас із гостинцями, розмалювала
яскравими фарбами дерева та кущі, встелила ошатним килимом землю.
2). Декламування вірша ученицею.
- Я Осінь золота . Я завітала,
Щоб зараз ви мене найкраще змалювали
Я подарую вам калиноньку в намисті
Шипшину і гриби , ще й айстри променисті!
А хто мене найкраще тут змалює,
Тому щось особливе подарую.
- Домовились?
3). Словесне малювання дівчини –
Осені.
4). Інструктаж до практичної роботи.
- Художники часто змальовують осінь в образі чарівної дівчини.
Зображення постаті людини
зумовлюється пропорціями її тіла. Довжина ніг- це половина всього тіла. Ноги
завжди довші , ніж руки. Висота голови повинна вміститися у висоті постаті
дорослої людини 7-8 разів, дитини –5-6 разів.
Композицію будемо виконувати в теплому колориті.
5). Повторення правил безпеки при
роботі з різними художніми матеріалами та інструментами на уроках
образотворчого мистецтва.
5. Практична діяльність учнів. ( Під музику.)
6.Фізкультхвилинка.
Дидактична гра « Чарівна торбинка».
Відгадування загадок про овочі, хто
відгадає, той витягує з закритими очима , обмацує, відгадує, що саме
витягнув.
7. Продовження практичної діяльності
учнів.
8. Підсумок уроку.
Перегляд , демонстрування і
обговорення дитячих робіт.
Дівчинка-Осінь вибирає кращі,
нагороджує.
Немає коментарів:
Дописати коментар