пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Конспект уроку: Малювання композиції “Осінні квіти”


Тема: Малювання композиції “Осінні квіти”

Мета: Розвивати кольоросприймання, увагу до характерних елементів форми, зорову пам’ять, зосередженість, почуття пропорційності у зображенні предметів. Звернути увагу учнів на особливості будови квітів, вміння передавати їх форму і колір на малюнку.
Виховувати інтерес і любов до мистецтва, потребу спілкування з ним.

Обладнання: Ваза з квітами, малюнки, таблиці із зображенням квітів, таблиця з кросвордом “Квіти”.


Хід уроку
I Організаційна частина
II Робота над темою уроку
1)                Бесіда
-         Діти, чи знаєте ви, яка зараз пора року?
-         А чи знаєте ви, які квіти цвітуть восени?
-  Подивіться, які чудові квіти стоять у вазі. Напевно, не має жодної на світі, яка б не зупиняла на мить свій погляд на чарівних, ніжних, духмяних різноколірних квітах.
Починаючи з дня народження, вони постійний супутник кожної людини.
З давніх давен їх використовували в обрядах і побуті, у кулінарії й косметиці, ними прикрашали оселі. Споконвіку люди вивчали цілющі властивості квітів, їхній вплив на людську душу, наділяли і їх магічною силою.
Колись люди не зривали квітів, не ламали гілля без потреби, тому так прикро бачити сьогодні, як хтось з дітей палицею збиває голівки квітів, нищить кущі чи тягне — вириває із землі разом з корінням лісові чи польові квіти. А вони, майже, одразу гинуть.


III Прослуховування оповідання “Хлопчик і квітка”

На тонкому пагінчику між двох лапатих листків розцвіли на світанку сріблясті дзвіночки. Це була конвалія. Невдовзі її побачив хлопчик. Він не міг відвести від конвалії очей. Хлопчик простяг руку, щоб зірвати квітку.
Але  та  злякано  прошепотіла:          
-  Не зривай мене. Я така маленька, така беззахисна. І така гарна...
Краще помилуйся мною.
Придивився хлопчик на конвалію. Вона й справді була чудова. Довго стояв він біля чарівних дзвіночків, а потім рішуче сказав:
   Рости, квіточко, довго-довго... На втіху нам усім.

IV Продовження бесіди
То ж будемо й ми уважні і шляхетні у своєму ставленні до пречудового царства квітів.
Особливим царством краси можна назвати квіти у творах української художниці Катерини Білокур. Її картини — це незвичайне диво. Знайомі нам жоржини, півонії, троянди та лілеї на полотнах української народної художниці виглядають казково й загадково. Вони живуть своїм таємничим життям, сповнені світла, краси й чарівності. Мисткиня мріяла про той час, коли всі квіти Землі — весняні, літні, осінні — буятимуть і цвістимуть разом.




V Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні, діти, і ми спробуємо намалювати квіти. Постарайтеся зобразити саме осінні квіти, які так радують нас своїми яскравими барвами навіть у негожі похмурі дні.

VI Малюнок на класній дошці

VII Підсумок уроку
Розгадування кросворду “Квіти”
Загадки:
1)                У житечку зеленім —
Факели вогненні.
Цілий день собі горять,
З сонечком лягають спать.

2)      У лісі-пралісі синенький вогонь горить.
3)      Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку

4)      На квітнику він росте
На високих ніжках
В зелених панчішках.
Квіточки барвисті,
Ніжні й променисті.

5)      У зеленому картузі
На одній стоїть нозі,
Біля вуха китиця
Щирим злотом світиться.
Звичка в нього є така:
Він голівку поверта
В бік, де сонце котиться,
Родичем доводиться.

VIII Перегляд та оцінювання учнівських робіт.


 




Немає коментарів:

Дописати коментар