пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Конспект уроку: Малювання композиції «Як живуть дерева?»


Тема: Малювання композиції «Як живуть дерева?»

Мета: Вчити дітей спостерігати природні форми і передавати їх на малюнку; звертати увагу на красу й різноманітність природних форм дерев, багатство осінніх кольорів. Прищеплювати любов до природи рідного краю.

Художні матеріали: Папір, олівець, гуаш, пензлі.

Ілюстративний матеріал: Листя дерев різних порід, Лісовичок та Олівець-Малювець, виготовлені з картону, таблиця з послідовним виконанням малюнку дерева, таблиці з зображенням дерев різних порід, репродукція картини І. Левітана «Золота осінь», малюнки дітей, силуети дерев та кольоровий картон сірого, блакитного та чорного кольорів.

Музичний ряд: «Пори року» П.І. Чайковського

ХІД УРОКУ

I Актуалізація опорних знань учнів
1) Гра, під час якої до дітей приходить дідок Лісовичок із кошичком листків дерев різних порід. Лісовичок перевіряє чи знають учні, яким деревам ці листки належать.
2) Розгляд та обговорення репродукцій картин:
- А може ці листочки належать дерева, зображеним на картині?

Щоб посилити вплив мистецького твору звучить мелодія з «Пір року» П.І.Чайковського.

-         Як ви думаєте, чому художник назвав цю картину «Золота осінь»?
-         Чи подобаються вам дерева, зображені на картині?
-         А як ви гадаєте, художнику І. Левітану теж подобалися такі осінні кольори?

 

II Робота над темою уроку:
-         Діти, сьогодні на уроці ми малюватимемо осінні дерева.
-         Ой, подивіться, до нас на урок завітав Олівець-Малювець, він теж хоче з нами малювати та його фарби ніби навмисне – всі поховалися. Нумо, допоможемо Олівцю знайти осінні фарби. Назвіть їх, будь-ласка!

(Червона, коричнева, жовта)

У червоного кольору, є рожевий, бузковий, бордовий відтінки. А які відтінки інших барв ви знаєте? Розгляньте листочки, що лежать у вас на партах. Це допоможе вам правильно відповісти на запитання

Вислухавши учнівські відповіді,  вчитель підсумовує:

Коричневий колір буває червонуватий, жовтувато-оранжевий, зеленкуватий і зовсім темний, близький до чорного.
Жовтий – світлий колір. Він буває яскраво-жовтим та золотистим.
Однак наш гість знову засумував. Він хоче зобразити на своєму малюнку радісний осінній день, та не знає, як це зробити. Чи можна передати «настрій» на малюнку за допомогою кольору.

Вчитель розміщує заздалегідь вирізані силуети дерев на аркушах блакитного, сірого та чорного кольорів. Це допомагає дітям уявити який у рослини «настрій»

III Поетапне виконання малюнку вчителем:




IV Перегляд та обговорення таблиць з зображенням дерев різних порід:








V Практична діяльність учнів:





VI Підсумок уроку:

1)    Перегляд, обговорення та оцінювання учнівських робіт.
2)    Відгадування загадок (хто з учнів відгадає, шукає на дошці малюнок з відповідним деревом)

Маю плаття зелененьке, гнучкі ніжні віти,
Білу кору, стан тоненький.
Як зовуся, діти?
(береза)


Один батько тисячі синів має,
Всім шапки справляє,
А своєї не має?
(дуб)

Влітку і взимку вбрання одне
Та кличуть дітки завжди мене,
Щоб я на свято до них прийшла
Іграшок багато їм принесла.
(ялинка)

3)    Домашнє завдання:

Принести гуаш, папір, пензлі.







Немає коментарів:

Дописати коментар